fb iconemail iconphone icon

Wyprawa do Republiki Poludniowej Afryki 
Program 8-dniowy
 
 
Dzień 1. 
Wylot w godzinach popołudniowych z lotniska w Warszawie do Johannesburga.
 
 
Dzień 2. 
Lądowanie w godzinach rannych na lotnisku międzynarodowym w Johannesburgu, po krótkim odpoczynku wyjazd na zwiedzanie Pretorii (zimowej stolicy RPA). Przejazd przez zabytkowa część miasta, zwiedzanie wzgórz i Ogrodów Parlamentu oraz Vortrekker Monument (pomnik poświęcony pierwszym osadnikom). (trasa ok. 110 km)
 
 
 
Dzień 3. 
 
Po śniadaniu wczesnym rankiem wyjazd do krainy diamentów, Kimberley. Miasto powstało pod koniec XVIII wieku a okres jego świetności i intensywny rozwój przypada na lata 70. XIX wieku. Tam tez znajduje się największa pozostałość po kopalni diamentów tzw. Wielka Dziura (The Big Hole) o głębokości 1050 m i średnicy 470 m oraz muzeum, na które składa się część miasteczka zachowana w stylu z czasów "gorączki diamentów". Odwiedzimy tez słynny skarbiec na terenie byłej kopalni, gdzie można podziwiać kolorowe diamenty i repliki słynnych (największych) tych kamieni. Tam tez poznamy rożne szlify diamentów od słynnego i najcenniejszego szlifu brylantowego do szlifu szmaragdowego. Kolacja w tradycyjnej restauracji z tamtej epoki . Nocleg w okolicach Sun City.
(trasa ok. 525 km)
 
Dzień 4. 
 
Po śniadaniu wyjazd do krainy dzikich zwierząt – Parku Narodowego Pilanesberg, W pobliżu parku
znajduje się także słynne miasto rozrywki, "Las Vegas Afryki Południowej„, czyli Sun City-Lost City. To tam przez 4 kolejne lata odbywały sie wybory Miss World. Pilanesberg i Sun City pokazują kontrast miedzy światem komercji, przepychu i blichtru a światem dzikiej przyrody. Nocleg na terenie Pilanesberg Safari (trasa ok. 650 km)
• Dla odważnych proponujemy wspaniale i niepowtarzalne safari balonowe bladym świtem około 4:oo rano wyruszamy Land Cruserem przez tereny parku Pilanesberg na wyprawę (safari balonowe) zakończone śniadaniem z szampanem. Wycieczka fakultatywna nie wliczona w cenę ( cena ok. Eu.330).
 
Dzień 5. 
 
Wczesnym rankiem wyjazd na całodniowe safari fotograficzne, gdzie przy odrobinie szczęścia można zobaczyć calą Wielką Piątkę afrykańską, czyli słonie, gepardy, nosorożce, bawoły i lwy a także setki innych zwierząt (antylopy, zebry, hipopotamy) i ptakow.Nocleg i kolacja na terenie Pilanesberg Safari (trasa ok. 180 km)
 
Dzień 6. 
 
Po śniadaniu wyjazd w Góry Smocze na piękną trasę Panoramic Router. Tu można podziwiać jedyną w swoim rodzaju niezwykłą formacje skalna zwana Three Rondavels oraz słynny widok z wschodniego krańca płaskowyżu afrykańskiego zwanego God's Window (Okno Boga) w kierunku doliny Krugera i Mozambiku, a także legendarny kanion Blyde River. Jest on trzecim co do wielkości kanionem na świecie, położonym wśród majestatycznych gór. Kanion w najgłębszym miejscu ma ponad 800 m głębokości. Potem odwiedzimy miasteczko poszukiwaczy złota, Pilgrim's Rest. To tu odkryto bogate złoża złota, które eksploatowano do końca 1972 roku. Potem powstało tu muzeum, gdzie w kilku budynkach z tamtego okresu zobaczyć można, jak pracowali i żyli dawni poszukiwacze złota. Nocleg i kolacja w pensjonacie w okolicach Blyde River Canion (trasa ok. 540 km)
 
Dzień 7. 
Wczesnym rankiem, po śniadaniu wyjazd poprzez wspaniale trasy widokowe w Górach Smoczych na lotnisko międzynarodowe w Johannesburgu i wylot do Warszawy. (trasa ok. 480 km)
 
Dzień 8. 
Około południa lądowanie na lotnisku międzynarodowym w Warszawie.
 
 
 
 
 
 

NAPISZ DO NAS

fb iconemail iconphone icon

Copyright © 2015 - All Rights Reserved   

\

Ten serwis korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Zrozumiałem