fb iconemail iconphone icon

PORTUGALIA w rytmie fado 
  
 10 dni
12 VIII - 21 VIII  2011
 
"Portugalczycy nosili się z zamiarem kupienia butów, a dowiedziawszy się, że najlepsze są te z krokodyla, postanowili wybrać się do Amazonii. Po zabiciu 50 krokodyli Manuel zwraca się do Joaquima: -No i popatrz kolejny krokodyl bez butów".
                                                                         Dowcip brazylijski o Portugalczykach 
 
PLAN WYCIECZKI PORTUGALIA:
 
Portugalia to kraj, który leży w najdalej na zachód wysuniętym skrawku  Europy, a Portugalczycy to naród optymistyczny i skory do wesołości. Portuglaczycy niezbyt przejmują się cierpkimi dowcipami na temat oleju w ich głowach, a właściwie jego braku.  
Na początek zobaczymy Lizbonę- stolicę kraju, z jej starym miastem Alfamą, słynną Torre de Belem oraz centrum Expo 1998. Dotrzemy na najdalej na zachód wysunięty punkt Europy- przylądek Cabo da Roca. Zwiedzimy Sinatrę- podlizbońskie miasteczko, cieszące się sławą jednego z najrozkoszniejszych miejsc w Europie. Dotrzemy do tysiącletnich klasztorów w Alcobaca i Batahli znajdujących się na liście UNESCO.
Pokłonimy się Matce Boskiej w Fatimie. Następnie wypoczniemy na najbardziej romantycznych plażach Europy na wybrzeżu Costa Vicentina. Na koniec przemierzymy mauretańskie miasteczka na południu Portugalii otoczone wybornymi winnicami. Do Portugalii zapraszamy późnym latem, kiedy morze ma temperaturę 24-26 stopni.
 
 
Dzień 1
 
Przelot na trasie Kraków- Londyn- Faro.
 
Dzień 2
 
Przejazd do Lizbony i wieczór w Lizbonie ze spacerem po starym mieście, nocleg w hostelu.
 
Dzień 3
 
Zwiedzanie Lizbony- "Kto nie widział Lizbony, nie widział rzeczy cudnej"- mawiają Portugalczycy i mają rację, podczas spaceru ulicami Lizbony zobaczymy ponad 1000-letnią Alfamę- dawną dzielnicę arabską, przejedziemy się historycznym tramwajem w kierunku nabrzeża i Torre de Belem, która żegnała żeglarzy wyruszających na podbój nowego świata, zobaczymy nowoczesne, szklane konstrukcje zbudowane na Expo 1998, w tym największe na świecie oceanarium, nocleg w hostelu.
 
 
Dzień 4
 
Okolice Lizbony- najpierw czeka nas przejażdżka na przylądek Cabo da Roca- najdalej na zachód wysunięty kawałek stałego lądu w Europie, potem pojedziemy do  Sintry- baśniowego miasteczka na północnym brzegu rzeki Tag, jest tu kilka zamków w tym oszałamiający urodą Palacio Nacional da Pean, w którym baśnie pisywał Hans H. Andersen z Danii nocleg w hotelu.
 
Dzień 5
 
Przejazd do Obidos oraz Alcobaca-  znajduje się tu potężny gotycki klasztor cystersów, został zbudowany ponad 8 wieków temu, a jego ogrom spowodował, że umieszczono go na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO, Obidos to malownicze miasteczko, jest tak piękne, że każde zdjęcie tu zrobione to fotograficzne arcydzieło. Bardziej poważnie pisząc, nad Obidos góruję średniowieczny zamek, powiada się, że to dawny zamek Templariuszy...
 
Dzień 6
 
Fatima- miejsce objawień Maryjnych trojga dzieci w 1917 roku, zwiedzimy sankutarium i wracamy do Lizbony, nocleg w hostelu.
 
 
Dzień 7
 
Costa Vincentina- najpiękniejsze i najdziksze plaże Portugalii, położone nad Atlantykiem nie ściągają tylu amatorów kąpieli ilu by mogły, miejscowi powiadają, że woda jest za zimna, ale dla ludu północy jakim jesteśmy przyzwyczajonym do 18 stopni Bałtyku, Costa Vincentina jest w sam raz. Wybrzeże zachowało również kameralny charakter, gdyż jest częścią Parku Naturalnego. My wykąpiemy się w wodzie o temperaturze ok. 22-26 stopni przy  plaży w okolicy Aljezur.
 
Dzień 8
 
Zwiedzanie mauretańskich miasteczek na południu Portugalii oraz historycznej stolicy Algarve- Faro. Zobaczymy także Estoi z pięknym rokokowym pałacem. Nocleg w hotelu.
 
Dzień 9
 
Przelot z Faro przez Londyn do Krakowa. 
 
 
 

NAPISZ DO NAS

fb iconemail iconphone icon

Copyright © 2015 - All Rights Reserved   

\

Ten serwis korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Zrozumiałem