fb iconemail iconphone icon

Namibia - Botswana – Zimbabwe – R.P.A
 
Windhoek - Namib Naukluft Park - Sossusvlei - Sesriem - Canyon - Walvis Bay - Swakopmund -
Skeleton Coast - Himbas - Etosha - Caprivi - Maun - Moremi Game Reserve - Okavango Delta -
Chobe National Park - Victoria Falls
 
Dzień 1 WYLOT Z WARSZAWY
 
 
Dzień 2 WINDHOEK
 
Przylot w godzinach popołudniowych do stolicy Namibii Windhoek. Zwiedzanie historycznego
centrum miasta, po czym obiad w lokalnej restauracji. Nocleg w Guest House w Windhoek.
 
 
Dzień 3 WINDHOEK - NAUKLUFT PARK – SESRIEM CANYON
 
Przejazd rano do Namib Naukluft Park – najstarszej pustyni na świecie, miejsca zamieszkania dla ok. 200 gatunków zwierząt. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab, obecnie zaopatrującego w wodę wiele zwierząt i ptaków zamieszkujących te surowa okolice. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skalach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Nocleg w Lodge w pobliżu Sesriem
 
 
 
Dzień 4 SOSUSSVLEI - WALVIS BAY
 
Wyjazd przed świtem do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei, oglądanie słońca wznoszącego sie ponad najwyższymi wydmami na świecie, sięgającymi ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na wydmy, z których obserwujemy niezwykłą grę światła na krawędziach piaskowych wzgórz. Po południu przejeżdżamy przez najstarsza pustynie świata, Naukluft i niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb. Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze
wspaniała promenada osłonięta palmami i udekorowana kwiatami, będąca prawdziwa oaza dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży. Nocleg w Swakopmund.
 
 
 
Dzień 5 SWAKOPMUND – Ksiezycowy Krajobraz – Welwitschia Drive
 
Całodzienna wycieczka w okolicach Swakopmund do miejsc o niezywkłym, pustynnym krajobrazie nazywanym Księżycowym oraz jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Po południu powrót do Swakopmund i wizyta w centrum sportów uprawianych na wydmach, jak zjeżdżanie na desce, quady i latanie na lotniach. Obiad i nocleg w Swakopmund.
 
 
Dzień 6 SWAKOPMUND - WYBRZEZE SZKIELETOWE - KHORIXAS
 
Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego, które jest miejscem wyjątkowym pomimo swojej zniechęcającej nazwy i reputacji. Posuwając sie w kierunku północnym przez to rozlegle i odizolowane wybrzeże natrafiamy na wspaniale widoki wydm spotykających sie z oceanem oraz wraki statków. Takie krajobrazy doprowadzają nas do Przylądka Krzyża – wielotysięcznej koloni fok. Później wracamy w głąb ładu, przez
górzyste tereny pokryte zielenią, aż docieramy do gór Brandberge - spektakularnej kolekcji prehistorycznych malowideł skalnych, będących dziełem buszmenów sprzed tysięcy lat. Nocleg w Khorixas.
 
 
Dzień7 SKAMIENIALY LAS – TWYFELFONTEIN – PALM WAG -
SESFONTEIN
 
Wizyta w skamieniałym lesie, kryjącym w sobie tajemnice czasu w postaci leżących tam ogromnych, sięgających 30 m poniżej drzew, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczna powódź ok. 200 mln lat temu, przy czym skamieniałe zachowują swój oryginalny kształt i strukturę drewna do dzisiaj. Wizyta w Twyfelfontein, jeszcze jednym z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich. Po lunchu (nie wliczony w cenę ) w oazie – kampingu Palm Wag jedziemy przez niezwykle malownicza i pełna zwierząt okolice w kierunku starego niemieckiego fortu Sesfontein. Obiad i nocleg w Sesfontein.
 
 
 
Dzień 8 SESFONTEIN – OPUWO – RUAKANA
 
Wcześnie rano wyruszamy przez najciekawszy odcinek drogi Damaraland prowadzący przez okolice zamieszkałe zarówno przez szczepy Herero jak i Himba. Zatrzymujemy sie w wioskach, żeby sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pylem. Po lunchu w Opuwo (nie  wliczonym w cene) w lodgu położonym na szczycie góry z widokiem na pobliski Kaokoland, wjeżdżamy na równinny teren doliny rzek Kunene – Kavango. Zachod słońca podziwiamy nad dużymi wodospadami
Ruakana, które zależnie od pory roku i zamkniętych bądź otwartych śluz w zaporze powyżej wodospadów mogą zaprezentować sie nam ze wspaniale opadającą woda bądź jedynie ściana pokryta niewielkimi strugami. Wymiarami jednak wodospady zbliżone są niemal do Wodospadów Wiktorii. Na noc zatrzymujemy sie w lodgu w Ruakana.
 
Dzień 9 RUAKANA – OSHAKATI – ETOSHA
 
Przejazd do niezwykłego Rezerwatu Etosha, łączącego w sobie gesty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja o powierzchni ok. 4500 m kw., która pozostaje sucha przez większą część roku, a napełnia sie woda do głębokości 1 m tylko w porze
obfitych deszczy. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę.
Popołudniowe safari i oglądanie zwierząt przy wodopoju w obozie. Nocleg w lodgu poza rezerwatem
 
Dzień 10 ETOSHA
 
Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe
piaski pustyni) można zobaczyć stada słoni, żyraf, oryxów, sprigboków oraz wiele innych gatunków zwierząt. Nocleg w lodgu poza rezerwatem.
 
 
Dzień 11 ETOSHA – TSUMEB – RUNDU –BAGANI
Wcześnie rano wyruszamy w podroż przez płaskie, porośnięte buszem tereny Caprivi Strip. Późnym popołudniem dojeżdżamy do dorzecza rzeki Okavango. Nocleg w lodgu na brzegu rzeki.
 
Dzień 12 BAGANI – MAUN
Przejeżdżamy wzdłuż rzeki a potem rozlewisk Okavango do stolicy regionu Maun, w Botswanie. Maun leży w Delcie rzeki Okavango, największej rzeki nie wpadającej do morza, a wsiąkającej w pustynie Kalahari (15 tys. km kw. krystalicznie czystych kanałów wodnych, spokojnych lagun i niezliczonych wysp, uważanych za jeden z cudów natury). Jest to jedno z najlepszych miejsc na safari. Późnym popołudniem przyjazd do Maun. Nocleg w lodgu w Maun.
 
 
Dzień 13 MAUN – DELTA OKAVANGO
 
Całodzienne safari w tradycyjnej murzyńskiej dłubance mokoro (nie wliczone w cenę). Lunch na wyspie i spacer po wyspie wliczone w cenę całodziennej wyprawy. Obiad i nocleg w lodgu w Maun
 
Dzień 14 MAUN – MOREMI GAME RESERVE
 
Wcześnie rano wyjeżdżamy na całodzienne safari w samochodach terenowych 4x4 do rezerwatu Moremi (nie wliczone w cenę). Lunch w rezerwacie wśród stad najróżniejszych antylop, żyraf, strusi a przede wszystkim słoni. Wieczorem powrót do Maun i nocleg w lodgu.
 
 
Dzień 15 MAUN - NATA – KASANE
Te długą, całodzienną trasę dzielimy na dwa etapy. Pierwszy przez suche dna jezior Nxai i Magkadikadi do miejscowości Nata, gdzie po lunchu (nie wliczony w cenę) możemy odbyć 2 godzinna wycieczkę do rezerwatu ptaków (nie wliczona w cenę). Po południu dojeżdżamy wzdłuż granicy z Zimbabwe do miejscowości Kasane.
Obiad i nocleg w lodgu w Kasane.
 
Dzień  16 CHOBE NATIONAL PARK
Poranne safari łodzią na rzece Chobe należącej do jednych z najciekawszych na świecie miejsc do oglądania zwierząt (nie wliczone w cenę). Po południu odpoczynek nad rzeka bądź safari w samochodach 4x4 w rezerwacie Chobe (fakultatywne nie wliczone w cenę). Obiad i nocleg w lodgu w Maun
 
Dzień 17 VICTORIA FALLS
Po śniadaniu przekraczamy granice z Zimbabwe. Zwiedzanie miasteczka i słynnych Wodospadów Wiktorii należących do drugich co do wielkości na świecie. Przed wieczorem safari na rzece Zambezi w oczekiwaniu na niepowtarzalny zachód słońca. Obiad i nocleg w hotelu w Victoria Falls
 
 
Dzień 18 VICTORIA FALLS – ZAJECIA FAKULTATYWNE
 
Dzień przeznaczony na dowolnie wybrane zajęcia i wypoczynek. Fakultatywnie (nie wliczone w cenę): spływ pontonami po Zambezi, przelot balonem, helikopterem albo mikrolotnią nad wodospadami, jazda konna, safari na słoniu, skakanie z mostu (bungi jumping), jet boat, wycieczki kajakowe, zwiedzanie miasteczka, wycieczka do Livingstone itp. Nocleg w Victoria Falls.
 
Dzień 19 JOHANNESBURG
Po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko i przelot do Johannesburga. Wieczorem odlot do Polski.
 
Dzień 20 PRZYLOT DO WARSZAWY

NAPISZ DO NAS

fb iconemail iconphone icon

Copyright © 2015 - All Rights Reserved   

\

Ten serwis korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Zrozumiałem