fb iconemail iconphone icon

Madera
 
4dni
Termin: Październik 2012
 
 
Magiczna wyspa o bogatej historii, zapierających dech w piersiach widokach, wspaniałej kuchni i urzekających  kameralnych miasteczkach i wioskach!
 
 
 Madera –  jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat. To wyspa łącząca w sobie bogatą historię, widoki zapierające dech w piersiach, wspaniałą kuchnię oraz kameralne miasteczka i wioski. 
 
 Madera to idealne miejsce dla osób, które nie lubią utartych schematów, a od wakacji oczekują czegoś więcej niż tylko wypoczynku na plaży, bo tych faktycznie na Maderze nie ma zbyt wiele. W większości zejścia do oceanu są strome, a zamiast złotego piasku spotkamy skaliste, ostre klify, o które obijają się wysokie fale. Są jednak miejsca przeznaczone dla typowych plażowiczów, gdzie zejście do wody jest łagodne, a plaże dobrze zagospodarowane. Nie można jednak uznać, że obecność ostrych i wysokich skał jest wadą – wręcz przeciwnie!
Serdecznie zapraszamy w podróż do tego magicznego miejsca…!!! 
 
 
 
Dzień 1. – Warszawa - Funchal
 
- Nasza niesamowita przygoda rozpocznie się zbiórką na lotnisku w Warszawie, gdzie spotkamy się z pracownikiem IDREAM, który będzie Nam towarzyszył przez cały pobyt na Maderze. Każdy z gości otrzyma przywieszkę na walizkę, informator o wyspie oraz koszulkę. Po odprawie ruszamy na podbój Madery. Wyspa, wita nas ciepłym powietrzem i już wiemy, że ten wyjazd będzie należał do niezwykle udanych.
 
- Na lotnisku w Funchal, po powitaniu przez naszego lokalnego opiekuna, pakujemy się do klimatyzowanego autobusu i jedziemy do naszego 4 gwiazdkowego hotelu. Szybki prysznic, przebieramy się w bardziej elegancki strój i czekamy na wyjazd do niezwykle klimatycznego miejsca jakim jest Casino Madeira. Podczas obiadu obejrzymy pokaz Burleski i Tańca Latino, poczujemy zapach luksusu, whisky i cygar. Piękne tancerki umilą nam czas i potwierdzą w nas tylko właściwość decyzji o wyborze wyspy. 
 
- Wieczorem pierwsze spacery po plaży, pierwsze drinki w basenie i nowe znajomości. Oj… będzie się działo!!
 
 
 
Dzień 2.  - Podróż do Monte i Funchal 
 
- Śniadanie w hotelu. 
 
- Po śniadaniu (godzina 09:00) rozpoczniemy zwiedzanie Madery. Zabierzemy Was do Monte, najsłynniejszej dzielnicy Funchal, gdzie turystyka rozpoczęła się we wczesnym XIX wieku. Krótki spacer przez przepiękne ogrody Monte. Gwarantujemy, że ogrody te wywołają zachwyt u każdego z Was.
 
- Po wizycie w ogrodach Monte będziecie mieli szansę spróbować zabawnej przejażdżki po wyspie wiekowym środkiem transportu. Tradycyjnymi wiklinowymi saniami udamy się w kierunku Livramento. To dopiero będzie przejażdżka…!!
 
- Następnie odwiedzamy "Adegas Borges" aby poznać proces wyrobu tradycyjnych win z Madeiry. Tam oczywiście każdy będzie mógł oddać się degustacji trunków. Na koniec odwiedzamy targ Mercado dos Lavradores,  który oczaruje Nas kolorami i zapachami: będziecie mogli tutaj zobaczyć kwiaty, z których słynie wyspa, skosztować egzotycznych owoców (min. anony, owoce filodendrona), w hali rybnej obejrzeć niespotykane dotąd ryby głębinowe. 
Po krajoznawczej uczcie wrócimy do hotelu, zjemy lunch i chwilę odpoczniemy. Po krótkim odpoczynku pora na główną atrakcję tego dnia – rejs katamaranem wzdłuż południowego wybrzeża wyspy. 
 
- Któż nie chciałby spędzić popołudnia na katamaranie, pijąc świeże napoje i pływając z delfinami….!! Wy macie taką okazję…!! „Sea the Best” – wycieczka łodzią wzdłuż południowego wybrzeża to cudowny rejs podczas którego będziecie mogli podziwiać piękno lokalnych krajobrazów,  obserwować delfiny lub małe walenie. Jeśli pogoda pozwoli, zatrzymamy się aby popływać w przejemnej temperaturze Atlantyku oraz obcować z przepięknymi ssakami. Gwarantujemy, że ten rejs na długo pozostanie w Waszej pamięci.
 
- Po rejsie wrócimy do Mariny, skąd nastąpi transport do hotelu 
 
- Wieczorem kolacja oraz zabawa przy muzyce i drinkach w hotelu.
 
 
Dzień 3. - Funchal - Camara de Lobos - Campanario - Boca da Corrida - Jardim da Serra 
 
- Obudzeni blaskiem wschodzącego słońca jemy śniadanie, a po nim wsiadamy do samochodów terenowych i wyruszamy na rajd po wyspie. Przed nami dzień pełen emocji i ekscytujących przeżyć. Zabierzemy Was na wyprawę samochodami terenowymi w głąb wyspy. Nasza czterogodzinna trasa poprowadzi przez następujące miejsca i miejscowości: Funchal - Camara de Lobos - Campanario - Boca da Corrida - Jardim da Serra. 
Niedaleko Funchal schowane między wysokimi szczytami gór i głębokimi dolinami leżą odosobnione wioski takie jak Jardim da Serra ze wspaniałymi widokami na dolinę Nuns. Podróżując Lad Roverami odkryjemy ten inny świat, dotrzemy do interesujących miejsc, gdzie zwykły turysta nie ma szans dotarcia…!! Będziemy fascynować się przepięknymi widokami i odkrywać sensacyjne dziedzictwa Madery. 
Gdzie indziej doświadczycie czegoś takiego…!!
 
- Po fascynującej przejażdżce wrócimy do hotelu na lunch. 
 
- Po lunchu krótki odpoczynek a następnie ciąg dalszy niespodzianek. Zabierzemy Was na czterogodzinną wycieczkę na północne wybrzeże. Przemierzymy wyspę aby dotrzeć na północne wybrzeże, gdzie spróbujemy czerwonego i białego wina, produkowanego na wyspie w wiejskiej atmosferze z przepięknymi widokami na imponujące wybrzeże na północ od nas. Producent wina opowie o procesie jego powstawania. 
 
- Po degustacji zaprosimy Was na półdniowy spacer po "Levada Do Norte". Naszą wycieczkę rozpoczniemy w Campanario i będziemy zmierzać do Quinta Grande. Na południowe wybrzeże będziemy zmierzać około dwóch godzin i pokonamy wzdłuż Levada do Norte trasę liczącą 7 kilometrów. Jest to najdłuższy na wyspie kanał irygacyjny. Zaobserwujemy małe wodospady oraz niesamowite widoki. Po marszu zatrzymamy się aby skosztować lokalnego napoju.  Pamiętajcie o aparatach bo krajobrazy będą naprawdę cudowne…!! 
Po dniu pełnym wrażeń czeka Nas równie ekscytujący wieczór. Zaprosimy Was  na pożegnalną kolację do lokalnej restauracji. Przed Wami tradycyjny wieczór z folkowymi tańcami - Typowy wieczór na Maderze. Tego wieczoru będziecie smakować lokalną kuchnię - zostaną Wam podane Madeira Estepada, uważana za  tradycyjne, lokalne danie. Jest to mięso wołowe marynowane z czosnkiem i liściami laurowymi, podawane na szpadzie. Podczas kolacji zabawiać Nas będzie grupa taneczna. Tej nocy będziemy się bawili do białego rana.
 
Dzień 4. – Funchal - Warszawa 
 
- Śniadanie, a następnie ostatni spacer po plaży i pożegnanie z Maderą. 
- Przejazd na lotnisku, ostatnie zakupy w strefie bezcłowej i powrót do kraju. 
 
 
 
 

NAPISZ DO NAS

fb iconemail iconphone icon

Copyright © 2015 - All Rights Reserved   

\

Ten serwis korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Zrozumiałem