fb iconemail iconphone icon

Wycieczka LIBAN SYRIA I JORDANIA- Bliski Wschód
 
16 dni 
Termin wycieczki Liban Syria Jordania: 30.IV- 15 V 2011
 
"Szaweł ciągle jeszcze i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich.  Udał się do arcykapłana i poprosił go o listy do synagog w Damaszku... Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba"
Dzieje Apostolskie 9,1-9,3
 
"Jeśli przyjdzie do Ciebie nieznajomy i poprosi abyś go przyjął pod swój dach, ugość go, a znajdziesz łaskę w oczach Allacha".
Koran 
PLAN WYCIECZKI:
 
Bliski Wschód jest kolebką antycznej cywilizacji. Tu rodziły się i upadały takie potęgi starożytne jak: Mezopotamia, Izrael, państowo Nabatejskie. A także w tej części świata narodził się islam , jedna z trzech największych monoteistycznych religii.
Odwiedzimy Damaszek- najstarsze stale zamieszkałe miasto na Ziemi. Pobuszujemy pośród świetnie zachowanych rzymskich zabytków Jerasha. Wejdziemy na świętą górę Izraelczyków Nebo, z której Mojżesz zobaczył Ziemię Obiecaną. Zagubimy się w fantastycznych ruinach Petry- uważanej za 8 starożytny cud świata. Następnie urządzimy safari samochodem terenowym po pustyni Wadi Rum i przenocujemy w namiotach Beduinów. Obejrzymy też najlepiej zachowany zamek Krzyżowców w Krak de Chevaliers.
 
 
 
Dzień 1-2
 
Przelot na trasie Warszawa-Bejrut i zakwaterowanie w hotelu, wymiana pieniędzy.
 
Dzień 3
 
Zwiedzanie Bejrutu zwanego "Paryżem Wschodu„,pierwsze spotkanie z kulturą arabską,  po południu odjazd autobusem do Krak de Chevaliers.
 
Dzień 4
 
Krak de Chevaliers. Rankiem zwiedzanie najwspanialej zachowanego zamku krzyżowców na Bliskim wschodzie. Po południu przejazd do Damaszku
 
 
 
Dzień 5-6
 
Przyjazd do  Damaszku. W trakcie dwu dniowego pobytu w najstarszym stale zamieszkałym mieście zobaczymy między innymi meczet Ommajadów- jeden z 4 najważniejszych meczetów islamu. A także słynny bazar, jeden z 4 największych w świecie arabskim. Zwiedzanie dzielnicy chrześcijańskiej, w której nauczał św. Paweł.  Nocleg na dachu hotelu.
 
Dzień 7
 
Przejazd do Ammanu- stolicy Jordanii i zwiedzanie Ammanu m.in. zobaczymy dobrze zachowany amfiteatr z czasów starożytnych, nocleg w hotelu na dachu.
 
 
 
 
Dzień 8
 
Biblijna góra Nebo. Z niej Mojżesz zobaczył Ziemię Obiecaną. Po krótkim marszu wespniemy się na szczyt mount Nebo. Tego dnia w programie także Morze Martwe- możliwość kąpieli w tym najbardziej zasolonym zbiorniku wodnym, nocleg w pobliżu Morza Martwego.
 
Dzień 9-10
 
Przejazd do Wadi Musa, rozlokujemy się w przyjemnym hotelu Valentine w centrum miasteczka, odpoczniemy, by przygotować się na spotkanie z ruinami skalnej Petry, następnego ranka cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Petry. Petra jest  nazywana 8 cudem świata i więcej nie potrzeba dodawać, czeka nas odkrywanie bajecznych ruin na środku skalnej pustyni, nocleg w Wadi Musa.
 
 
Dzień 11-12
 
Przejazd do Wadi Rum- "czerwonej pustyni"  i safari jeepem po Wadi Rum,   zobaczymy niesamowite cuda przyrody, nocleg w namiocie Beduinów- podczas wieczornej kolacji poznamy zwyczaje tego dumnego ludu pustyni, rankiem następnego dnia  zobaczymy między innymi słynny, bajeczny wschód słońca na pustyni
 
Dzień 13
 
Przejazd do Akaby, dzień odpoczynkowy, dla chętnych   nurkowanie na rafie w zatoce Akaba. Nocleg na kempingu  nad morzem.   
 
Dzień 14
 
Całodzienny przejazd autobusem rejsowym do Damaszku. Zakupy na starym mieście i wyjście wieczorem do dzielnicy chrześcijańskiej. Nocleg w Damaszku w hotelu klasy turystycznej.
 
Dzień 15
 
Przejazd do Bejrutu, spacer po eleganckiej Rue Monrot oraz zwiedzanie klimaciarskich barów stolicy Libanu. Ostatnie zakupy. 
 
Dzień 16
 
 Powrót samolotem do Warszawy i zakończenie wyprawy.
 
* W programie wyjazdu mogą nastąpić zmiany związane ze zmianami lokalnego rozkładu jazdy autobusów. O zmianach decyduje pilot na miejscu.
 
 
 
 
 
 
 

NAPISZ DO NAS

fb iconemail iconphone icon

Copyright © 2015 - All Rights Reserved   

\

Ten serwis korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Zrozumiałem