fb iconemail iconphone icon

KENIA 
 
Dzień 1:  Nairobi
 
  Powitanie na lotnisku Jomo Kenyatta w Nairobi. Przejazd do Nairobi Safari Club;  śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Mt. Kenya National Park. Na miejscu obiad w Serena Mountain Lodge (lodge – domki dla turystów). Po obiedzie czas wolny. Relaks i odpoczynek  w niesamowitej scenerii afrykańskiej przyrody. Kolacja i nocleg.
 
 
 
Dzień 2: Mt. Kenia - Jezioro Nakuru
  Po śniadaniu wyjazd nad Park Narodowy Jeziora Nakuru. Po drodze wodospady Thomsona. Obiad w Sarova Lion Hill Lodge. Na położonej na płaskowyżu nad Jeziorem Nakuru, Sarova Lion Hill Game Lodge jest 67 domków, wszystkie z widokiem na jezioro. Park Narodowy Jeziora Nakuru rozsławiły na cały świat olbrzymie stada flamingów gromadzące się nad brzegami jeziora zdarza się, że ich liczba przekracza milion. Oprócz flamingów brzegi jeziora są doskonałym miejscem do obserwacji pelikanów i licznych ptaków brodzących. Łącznie na terenie parku występuje ponad 400 gatunków ptaków oraz lwy, lamparty, zebry, gazele, elandy, żyrafy i wiele innych. Park szczyci się również największą populacją białego nosorożca w Kenii. Po południu rekreacja w parku i nad jeziorem. Kolacja i nocleg. 
 
 
 
Dzień 3: Lake Nakuru - Masai Mara
  Po śniadaniu przejazd do Rezerwatu Masai Mara. Obiad w Mara Sopa Lodge , a następnie safari po Rezerwacie. Park Narodowy Masai Mara to przedłużenie słynnego Serengeti National Park. Jest jednym z najbogatszych ekosystemów na świecie  zajmującym 1800 km2. Stada lwów polują i bronią swoich terytoriów, otwarte sawanny oferują doskonałe tereny łowieckie dla gepardów 
– najszybszych zwierząt lądowych. Ponad milion antylop gnu i kilkaset tysięcy zebr przybywa corocznie na równiny Masai Mary, gdy wysychają ich pastwiska w pobliskim Serengeti tworząc jeden z najbardziej fascynujących spektakli przyrodniczych. W rzece wylegują się wielkie stada hipopotamów, a krokodyle czyhają na nieostrożne ofiary. Otwarte sawanny są domem dla stad słoni, antylop, żyraf i bawołów. Kolacja i nocleg.
 
 
 
Dzień 4: Masai Mara
  Po wczesnym śniadaniu, cały dzień pobytu w Rezerwacie Masai Mara.
O godzinie 18.00 kolacja i nocleg.
 
 
Opcja dodatkowa:
- Safari balonem
 
 
 
Dzień 5: Masai Mara – Amboseli
  Wczesne śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Amboseli przechodzącego przez Nairobię. Obiad w restauracji Carnivore słynącej z serwowania różnego rodzaju dziczyzny. Po obiedzie zwiedzanie Amboseli. Park Narodowy Amboseli jest Hollywoodem Afryki. Róż rozległych sawann tylko potęguje wielkość ośnieżonego szczytu Kilimandżaro, które wznosi się na 5896 metrów i jest najwyższą wolno stojącą górą na świecie. Na tym wspaniałym tle przemierzają ogromne stada słoni, lwów, bawołów czy gepardów. Można również zobaczyć żyrafy, pawiany, gazele, hipopotamy i antylopy gnu. 
 
 
  Park Amboseli kryje ponad 400 gatunków ptaków, wszelkiego rodzaju gadów, zachwyca bogactwem flory i fauny.
 
  Zakwaterowanie w Amboseli Serena Lodge. Amboseli Serena Lodge zachwyca architekturą inspirowaną kulturą etniczną, naturalnymi materiałami oraz lokalnymi wyrobami . Pokoje z widokiem na równiny afrykańskie, podkreślają naturalność i dzikość miejsca ze pełnym komfortem pięciogwiazdkowych luksusów. Goście mogą również korzystać basenu zasilanego wodami Kilimandżaro oraz tarasów widokowych z pełną obsługą. Kolacja i nocleg.
 
 
Dzień 6: Amboseli
  Po wczesnym śniadaniu, cały dzień w Parku Narodowym Amboseli . Godzina 18.00 kolacja i nocleg.
 
Dzień 7: Amboseli - Tsavo West
  Rano po śniadaniu wyprawa na safari. Przejazd do Zachodniego Parku Narodowego Tsavo. Obiad w Kilaguni Serena Lodge. Godzina16.00 safari. Tu zobaczyć będzie można słonie, nosorożce, hipopotamy, lwy, gepardy, lamparty, bawoły, różne gatunki roślin i ptaków, w tym zagrożony Derkacz czy Basra Reed Warbler. Następnie powrót do hotelu na godzinę 18.30 na kolację i nocleg. Opcja dodatkowaNocne safari po Parkuarku 
 
 Dzień 8: Tsavo West - Tsavo East
  Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z Lodge. Przejazd do Parku Narodowego Tsavo. Obiad w Voi Wildlife Lodge. Godzina 16.00 safari, następnie o godzinie 18.00 powrót na kolację i nocleg. Park jest domem dla większości dużych ssaków. Tu podziwiać można ogromne stada słoni, nosorożców, bawołów, lwów, lampartów, hipopotamów, krokodyli oraz innych zwierząt w ich naturalnym środowisku.
 
Dzień 9: Tsavo East - Mombasa
  Wczesne śniadanie, safari i wyjazd do Mombasy. Zakwaterowanie w Mombasa Sarova Whitesands Hotel. Relaks w Mombasie na plaży. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
Dzień 10: Mombasa
 Czas wolny, relaks na plaży. Kolacja i nocleg.
 
Dzień 11: Mombasa - wyjazd do Nairobi
  Śniadanie. Lot krajowy do Nairobi, skąd samolot powrotny do kraju.
 
 

NAPISZ DO NAS

fb iconemail iconphone icon

Copyright © 2015 - All Rights Reserved   

\

Ten serwis korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Zrozumiałem