fb iconemail iconphone icon

WYCIECZKA DO PERU Z WYPRAWĄ DO AMAZONII
 
Podróż do Peru, to niezapomniane przeżycie wiążące się z poznawaniem piękna natury, kultury ludzi, którzy zostali podbici przez Hiszpanów. Z okresy podboju zachowały się piękne zabytki kolonialne, które będziemy poznawać, choćby takie jak Kaplica Sykstyńska Ameryki. Peru to, majestatyczne Kordyliery i królestwo kondorów. Wysokogórskie metropolie i legendarne „złoto Peru", to także pełne kontrastów „Miasto Królów" – Lima. Zwiedzaj z nami imponujące pozostałości imperium Inków - Cusco, oraz ruiny cywilizacji pozostałe po Inkach w drodze do Jezioro Titicaca, najwyżej położonego jeziora żeglownego na świecie. Odkryj Machu Picchu – 7 Nowy Cud Świata, ukryty przed współczesnością, w trudno dostępnych górach, zachwycający kunsztowną kamieniarką i bogatą symboliką budowli. Miłośnicy starej architektury znajdą w Peru liczne zabytki z czasów Inków i epoki kolonialnej, a etnografowie – ciekawy folklor. Nie będą Ci też obce słowa i nazwy, Pisco Sour, Cuy, Vikunia, Alpaca, czy Lama. 
 
 
Ten program jest skierowany jest również do tych z Państwa, którzy kochają przyrodę i chcieliby znaleźć się w jednym z najpiękniejszych zakątków na ziemi, w dziewiczych lasach Amazonii stanowiących ponad połowę pozostałych na świecie wilgotnych lasów równikowych. Pobyt w Peru jest okazja do wyprawy najdłuższą liczącą 7 tysięcy kilometrów, rzeką świata do raju fauny i flory na ziemi. Podczas pobytu w Amazonii będziemy obcować z ogromnymi papugami, pobyt umila nam sesje zdjęciowe z kolorowymi tukanami, zabawnymi małpami i groźnymi krokodylami. W czasie tej podróży zachwyci Cię owiane legendami największe jezioro Ameryki Południowej – Titicaca, poznasz życie Indian Uru, oraz okryte tajemnicą powstania linie na olbrzymim płaskowyżu Nasca, jednym z najbardziej suchych miejsc na świecie, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Barwne, indiańskie targowiska, wioski peruwiańskich górali, stada lam i wikun, to tylko niektóre atrakcje wycieczki do Peru, na którą już dziś Serdecznie Zapraszamy.
 
Dzień 1
 Lima 17.09.2011.
 
Przelot do Limy. Powitanie na lotnisku w Limie. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, wypoczynek po podróży. Nocleg w Limie.
 
 
 
Dzień 2
 Trzy Oblicza Limy 18.09.2011
 
Śniadanie. Przejazd do Parku Miłości, sesja zdjęciowa z Pacyfikiem oblewającym Limę. Zwiedzanie kolonialnej części miasta i zwiedzanie Katedry z siedzibą Arcybiskupów, Kaplicy Markiza, Gubernatora Peru don Francisca Pizarra zdobywcy Peru i Fundatora Limy. Zwiedzanie Plaza de Armas z popiersiem Ernesta Malinowskiego - narodowego bohatera Peru. Zwiedzanie Katakumb.
 
 
Dzień 3
"Małe Galapagos” i „Pustynna burza” 19.09.2011
 
Wczesnym rankiem przejazd do miejscowości Paracas. Wycieczka motorówką na wyspy Ballestas, gdzie znajdują się kolonie lwów morskich i egzotycznych ptaków (m.in. kormorany, pingwiny Humboldta, pelikany i flamingi). Przejazd do małej miejscowości u bram olbrzymiego płaskowyżu, Nazca. W przerwie w podróży, obiadokolacja i niespodzianka od zorganizowana przez przewodnika pod tytułem: „Pustynna burza”. Po dojechaniu do Nazca, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
Dzień 4
Nazca - „zagadkowy świat linii i mumii” 20.09.2011
 
Śniadanie. Obserwowanie tajemniczych linii wyrytych na rozległym obszarze kamienistej pustyni, budzących respekt uczonych i archeologów. Fakultatywnie przelot awionetką nad płaskowyżem, obserwowanie widocznych tylko z góry w całości tajemniczych linii tworzących niepowtarzalne kształty. $85.00 USD od osoby. Zwiedzanie akweduktów wodnych, zbudowanych przez kulturę Nasca i po dziś dzien używanych przez miejscową społeczność. Wyjazd w desierto, gdzie w latach 80 tych odkryto jeden z najstarszych cmentarzy z mumiami, ludu Nasca. Powrót do Nasca, zwiedzanie malej strefy archeologicznej na przykładzie, której będziemy mogli poznać sposób, w jaki powstały linie. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg..
 
 
Dzień 5
Nazca – Arequipa 21.09.2011
 
Śniadanie. Przejazd do otoczonego Cordillera Volcanica, białego miasta Arequipa, połozonego u podnóża wulkanu El Misti - 5.822 m n.p.m., ktorego Starówka w 2000 roku została umieszczona na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Arequipa czasem nazywana jest też Białym Miastem, ponieważ większość starej części zbudowana jest z białego tufu wulkanicznego o nazwie sillar, którego w okolicy nie brakuje (w regionie jest ponad 80 wulkanów). Po drodze czas na sesje zdjęciowe. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
 
Dzień 6
„Tajemnice białego miasta” - Puno 22.09.2011
 
Po śniadaniu zwiedzanie Starówki, drugiego, co do wielkości miasta Peru - Arequipa, które leży na wysokości ponad 2 tys. m n.p.m. w Kordylierach. Przejazd do położonego w południowo-wschodniej części kraju na płaskowyżu Collao, nad brzegiem jeziora Tititaca - kolebki jednej z najważniejszych kultur epoki preinkaskiej – Puno, po drodze czas na zdjęcia górskich pejzaży. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
 
Dzień 7
Uros i Taquileb 23.09.2011
 
Śniadanie. Wyjazd nad jezioro Tititaca. Całodzienne obcowanie z naturą na wyspach: Uros i Isla de Taquile połączone z poznaniem życia Indian do dziś kultywujących tradycje i kulturę Inków. Udział w pokazach tradycyjnych obrządków i zwyczajów bogatej kultury inkaskiej. Kolacja na wyspie Uros. Powrót do hotelu, nocleg w Puno.
 
 
Dzień 8
 Stolica Imperium Inków 24.09.2011
 
Śniadanie. Przejazd do Cusco. Po drodze zwiedzanie Strefy Archeologicznej Sillustani znajdującej się na wysokości 4000 m n.p.m., nad jeziorem Umayo znajdujących się tam zaginionych śladów cywilizacji - interesujących ruin z czasów Inków w kształcie kominów o wysokości od 10 do 14 metrów zwanych w języku Aymara - Chulpas. Następny przystanek to zwiedzanie Andahuaylillas - przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską Ameryki. Po dojechaniu Cusco, transfer do hotelu, krótki odpoczynek po podróży. Po południu zwiedzanie i poznawanie miasta potomków Inków, posługujących się językiem Keczua, słynącego z pięknych zabytków epoki kolonii hiszpańskiej -„Pępka Świata”- Cusco.
 
 
Dzień 9
 Świeta Dolina Inków 25.09.11
 
Zwiedzanie Cusco i Świętej Doliny Inkow: zachwycających ruin złoconej inkaskiej świątyni Coricancha - najważniejszego w całym inkaskim państwie kompleksu świątynnego, wspaniałej Katedry z XVI w. ze słynnym obrazem, przedstawiającym Ostatnią Wieczerzę i Chrystusa spożywającego w jej trakcie świnkę morską a także Krucyfiksem, który według miejscowych ocalił katedrę podczas wielkiego trzęsienia ziemi w 1650 roku. Zwiedzanie Plaza de Armas. Czas wolny na Starówce, kolonialnego Cusco. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg w Cuzco.
 
 
 Dzień 10
Machu Picchu i Huayna Picchu 26.09.2011
 
Śniadanie. Transfer do jednej ze stacji kolejowej. Wycieczka do wymarzonego i najsłynniejszego na kontynencie „Zaginionego Miasta” - Machu Picchu. Twierdza została odkryta dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka. To niesamowite dzieło rąk ludzkich zadziwia doskonałością kamieniarki i bogactwem dekoracji. Sesja zdjęciowa na tle wspaniale zachowanych i odnowionych ruin Świątyni Trzech Okien, Słonecznego Obserwatorium i malowniczych tarasów. Sanktuarium Inków. Spacer w urzekającej scenerii niemal pionowych zboczy gór opadających w dół do rzeki Urubamby, która z trzech stron opływa masyw. Poznanie znaczenia, jakie miał dla Inków kamień kalendarzowy - Intihuatana. Obiadokolacja, powrót do Cusco. Nocleg.
 Dzień 11
„Cusco - Lima” 27.09.2011
 
Śniadanie. Ostatnie chwile w stolicy Inków, przelot do Limy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja i nocleg.
 
 
Dzień 12
 „Moja Amazonia” 28.09.2011
 
Po śniadaniu przejazd na lotnisko, przelot do „miasta skąpanego w Amazonce”. Transfer z lotniska do portu, wyprawa do lodge w góre Amazonki, po drodze spotkanie z anakonda, zakwaterowanie w lodge na rzece Río Momón stanowiącej dopływ Amazonki. Czas wolny, kolacja i nocleg.
 
 
Dzień 14
Kajmany i Piranie 30.09.2011
 
Śniadanie, wyprawa w górę Amazonki, obserwowanie kajmanów i największych ryb słodkowodnych. Powrót do lodge, rejs po rzece Momon, łowienie piranii. Powrót do lodge, kolacja. Nocleg.
 
 
Dzień 15
Yaguas i Iquitos i Miasto Królów 01.10.2011
 
Wczesnym rankiem wyprawa na ryby, śniadanie. Wizyta w wiosce rdzennej ludności Yaguas, zakupy ostatnich pamiątek z Amazonii, rejs do Iquitos, zwiedzanie miasta, dzielnica slumsów „pływające Belén”, starówka z domem Eiffla, transfer na lotnisko, przelot do Limy. Pożegnanie z przewodnikiem i wylot z Peru.
 
Dzień 16
Zakończenie Imprezy 02.10.2011
 
Powrót do kraju.
 

NAPISZ DO NAS

fb iconemail iconphone icon

Copyright © 2015 - All Rights Reserved   

\

Ten serwis korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Zrozumiałem