fb iconemail iconphone icon

TANGO i SAMBA
 
Rio de Janeiro, to dla wielu symbol Brazylii i jej esencja, a przy okazji najpiękniejsze miasto świata... Malowniczo położone nad Zatoką Guanabara, częściowo na urwistych wzgórzach, na pewno pozostawi w naszej pamięci niezapomniane wrażenia. Centrum naukowe i kulturalne, w którym życie nigdy nie zamiera, a luksus koegzystuje ze skrajną nędzą. Jednym z ważnych elementów naszej wycieczki będzie pobyt na wzgórzu Corcovado gdzie znajduje sie figura Chrystusa Odkupiciela z Rio de Janeiro znana jest na całym Świecie i która uważana jest za jeden z najsłynniejszych pomników Świata. Zbawiciel, w typowym dla chrześcijan geście – ramionami rozpostartymi ku miastu i Światu, górując nad całą Brazylią, zdaje się witać wszystkich przyjezdnych. 
 
Sambodrom, Maracana, favele, plaże Copacabana i Impanema to jedne z atrakcji, jakie nas czekają w czasie tej wycieczki, no i oczywiście samba… To ona wyznacza rytm zabawy, żywiołowość i zmysłowość... Spotkanie z wodospadami Iguazu, to wyjątkowe przeżycie, widoki na wodospady: Ridavavia, Dwóch i Trzech Muszkieterów, Santa Maria i Gardziel Diabła na długo zapadną w naszej pamięci. Ważnym czynnikiem naszej wycieczki będzie poznanie kultury i obyczajów Brazylii, a to sprowadza sie do ludzi. Brazylijczycy nie wstydzą się być szczęśliwi i z całą prostotą to okazują. Argentyna, Ocean Atlantycki i Andy. Święta Maria Pomyślnych Wiatrów to oryginalna nazwa osady założonej przez hiszpańskich żeglarzy. Dziś nazywamy to miejsce, Paryżem Południowej Ameryki. Jak na Paryż przystało, Buenos Aires ma swoje Pola Elizejskie: Avenidę 9 Julio, po której będziemy spacerować, Wrażeń dostarczy nam pobyt we włoskiej dzielnicy La Boca, która jest buforem między eleganckim i kolorowym śródmieściem, a dzielnicami robotniczej biedoty, ciągnącymi się z drugiej strony kanału. Tango Argentino, argentyńskie tango i galopujący gauchos po bezkresnej pampie, to część atrakcji związanej z poznawaniem tego kraju.
 
 
 
Dzień 1
Rio de Janeiro, Cudowne Miasto 26.01.2011
 
Przylot do Rio de Janeiro. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg.
 
Dzień 2
 Rio de Janeiro – 7 Nowy Cud Świata 27.01.2011
 
Pierwszy kontakt z „cidade maravilhosa”, czyli cudownym miastem, city tour, miedzy innymi przejazd słynna Avenida Atlantica, Avenida Rio Branco. Zwiedzanie centrum miasta: m.in. Katedry Św. Sebastiana. Przejazd na wznoszący się bezpośrednio z wody szczyt zwany Glowa Cukru, sesja zdjęciowa z panorama Zatoki Guanabara z mostem łączącym Rio z Niteroi, jak również z góra Corcovado w tle. Czas w miejscach znanych z medialnych przekazów, udamy się na Sambodrom, miejsce słynnego karnawału oraz na stadion Maracana, widok z zewnatrz. Po zakończonym zwiedzaniu obiadokolacja i czas wolny na najpiękniejszej plaży Rio, słynnej również z narodowej piosenki, Brazylii, Ipanema Beach.
 
 
Dzień 3
 Rio de Janeiro – 7 Nowy Cud Świata 28.01.2011
 
Po śniadaniu wyjazd z hotel na całodniową wycieczkę, zaczniemy od przejazdu przez wzdłuż laguny Rodrigo de Freitas, do Cosme Velho. Przejazd kolejką linowa nad lasem Tijuca na szczyt góry Corcovado pod słynna statuę Chrystusa Odkupiciela, Christo Redentor. Niezapomniana sesja zdjęciowa panoramy Rio. Przejazd do faweli, poznanie drugiej strony Rio, gdzie parterowe slumsy nabierając trwałości (deski, tektura i blacha zamieniają się w cegły i beton), gdzie mieszkańcy dosłownie lepią swoje domy ze wszystkiego, co jest dostępne. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Dla chetnych, fakultatywnie udzial w slynnym Samba Show. Nocleg
 
 
 
Dzień 4
 Rio de Janeiro – Miasto karnawału 29.01.2011
 
Śniadanie. Dzień na plażowanie: Copacabana Beach lub Ipanema Beach.
 
Dzień 5 
Rio de Janeiro – Foz de Iguazu   30.01.2011
 
Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek, następnie przejedziemy na lotnisko, przelot do Foz do Iguaçu, transfer do hotelu, zakwaterowanie, poznawanie flory i fauny otaczajacej 7 nowy cud swiata. Kolacja i nocleg
 
 
Dzień 6
Foz de Iguazu – Strona Brazylijska – Paragwaj 31.02.2011
 
Po śniadaniu wyprawa do wodospadów po stronie brazylijskiej do miejsca gdzie rzeka Iguaçu na granicy dwóch państw tworzy wspaniały spektakl, którego aktorami jest 275 wodospadów, a najwyższym z nich jest, Garganta do Diablo - Gardziel Diabła. Wśród tropikalnej roślinności dojdziemy pod sama Gardziel Diabła, po sesji zdjęciowej transfer do hotelu, czas wolny, przejazd do Paragwaju, zdjęcia znanego ze zdjęc mostu granicznego, poznanie okolicznego mercado, przejazd do Brazylii, kolacja (Fakultatywnie udział w jednym z najlepszych latowskich show). Transfer do hotelu i nocleg.
 
 
 
Dzień 7
Foz de Iguazu – Strona Argentynska 01.02.2011
 
Po śniadaniu wyprawa do wodospadów po stronie argentyńskiej, gdzie znajduje się większa część wodospadów i spadków wodnych tworząc razem niesamowite widoki. Udział w kilkugodzinnej wyprawie wliczonej w cenę wycieczki, pod tytułem “Gran Aventura”, zwiedzanie Parku Narodowego wraz z najpiękniejszymi kaskadami, rejs łodzią pod kaskady, poznawanie flory i fauny, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.
 
 
Dzień 8
 Buenos Aires, “Dobre Wiatry” 02.02.2011
 
Przylot do Buenos Aires, transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja i nocleg.
 
Dzień 9
Buenos Aires, Paryż Ameryki Południowej 03.02.2011
 
Po śniadaniu zwiedzamy miasto: Plaza de Mayo, z pałacem prezydenckim w tle, Casa Rosada, Katedra Metropolitana, kolonialne i współczesne ratusze. Po drodze krótka wizyta na znanym XIX wiecznym cmentarzu Recoleta, na którym spoczywa m.in.: Evita Peron.
 
 
Dzień 10
W stolicy Tanga  04.02.2011
 
Po śniadaniu przejdziemy do miejsca narodzin Tanga, portowej dzielnicy La Boca, po drodze zdjęcia z klasycystycznym budynkiem, Pałacem Kongresu. Po zwiedzeniu malowniczej dzielnicy La Boca udamy się do parku Palermo Grande, przejeżdżając prze ekskluzywne dzielnice Palermo Chico i Puerto Madero. Obiadokolacja. Transfer do hotelu, wieczorem fakultatywny wyjazd do dzielnicy Puerto Madero i udzial w Tango Show
 
 
 
 
Dzień 11:
Gauchos Argentynska Pampa 05.02.2011
 
Śniadanie. Wyjazd na prowincje argentyńską do Estancji La Alameda. Będziemy mieli okazje poznać tradycje gauchów, argentyńskich pasterzy bydła, tułaczy i żołnierzy. Wyprawa powozami na pampę. Obiad, przy którym nie zabraknie najlepszych gatunków argentyńskiego wina i słynnych steków. Po Powrocie do Buenos Aires udamy się na spacer po mieście, kończąc go w słynnej Cafe Tortoni.
 
 
Dzień 12
 Piękno koloni w Urugwaju, Colonia del Sacramento  06.02.2011
 
Po śniadaniu udamy sie do portu, aby rozpocząć przygodę pozwalającą na poznanie jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast kolonialnych Ameryki Południowej, jakim bez wątpienia jest Colonia w Urugwaju. Rejs Rejs katamaranem i zwiedzanie Starego Miasta założonego przez Portugalczyków w XVIII w, wpisanego na Liste Zabytków Kultury UNESCO. Po zwiedzeniu, urzekającego pięknem kolonii miasta powrócimy do Buenos Aires.
 
Dzień 13
Adios Buenos Aires 07.02.2011
 
Śniadanie. Czas wolny, transfer na lotnisko, wylot do Europy
 
Dzień 14
Zakończenie Imprezy 08.02.2011
Powrót do kraju.
 

NAPISZ DO NAS

fb iconemail iconphone icon

Copyright © 2015 - All Rights Reserved   

\

Ten serwis korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Zrozumiałem