fb iconemail iconphone icon

Wszystkie kolory CZARNOGÓRY i ALBANII
 
Wyobraź sobie miejsce z szafirowymi plażami, równie spektakularnymi jak w Chorwacji, postrzępionymi szczytami tak dramatycznymi jak w Szwajcarii, kanionami prawie tak głębokimi jak Colorado, placykami tak eleganckimi jak w Wenecji i miasteczkami tak starymi jak w Grecji – następnie opakuj to w śródziemnomorski klimat i wciśnij w teren wielkości 2/3 Walii i będziesz miał obraz Czarnogóry.
Lonely Planet 
 
I właśnie w to miejsce chcemy Was zabrać na wyprawę, na której będziemy zdobywać szczyty, spływać przepiękną rzeką Tarą, odwiedzać monastyr ukryty w górach i wykuty w skale oraz podziwiać cudowne miasteczka nad Adriatykiem.
 
 
Dzień 1
 
Wyjazd z Polski, dojazd w godzinach wieczornych do Serbii. Nocleg w Szeged.
 
Dzień 2
Przejazd do Czarnogóry, dojazd do Żabljaka, zakwaterowanie na kempingu przy samym parku narodowym Durmitor.
 
Dzień 3
 
Wyjście w góry – dla zaawansowanych zdobycie szczytu Bobotov Kuk (najwyższego w Durmitorze), opcjonalnie, dla mniej zaawansowanych, spacer do Wężowego Jeziora. Durmitor to najbardziej znane czarnogórskie szczyty, w lecie wabiące niezwykłymi i nie zatłoczonymi trasami, w zimie jest to największy resort narciarski kraju. To właśnie na terenie Parku Durmitor, który został wpisany na listę UNESCO można obserwować największą różnorodność motyli w Europie, orła złotego oraz dziesiątki gatunków ssaków i . Na noc wracamy na kemping do Żabljaka.
 
 
Dzień 4
 
Z rana wyjeżdżamy na most na Tarze, skąd zaczyna się nasza przygoda z raftingiem. Będziemy płynąć kanionem niewiele ustępującym głębokością tego w Colorado, podziwiać strome szczyty i przepływać przez bystrza. Warto zaznaczyć, że kanion Tary został wpisany na listę UNESCO właśnie ze względu na swoje przyrodnicze walory. Alternatywnie – wyjazd taksówką z Żabljaka na szczyt Curevac (ok 10 euro), skąd roztacza się najlepszy widok na kanion. Po południu przejeżdżamy nad Adriatyckie wybrzeże, do Kotoru, gdzie zatrzymamy się na nocleg.
 
Dzień 5
 
Spacer po urokliwym Kotorze, również znajdującym się na liście UNESCO. Zwiedzimy bramę morską, katedrę św. Trifuna, mury obronne, twierdzę św. Jana, kościół św. Łukasza, cerkiew św. Mikołaja oraz liczne uliczki, zaułki i placyki. Wejdziemy też na szczyt, skąd rozciąga się cudny widok na miasteczko i całą Bokę Kotorską. Po południu pojedziemy do Risan, obejrzeć rzymskie mozaiki. Nocleg w Kotorze.
 
 
Dzień 6
 
Dzień spędzimy na jednej z lokalnych plaż, które w tym rejonie są uważane za najpiękniejsze nad Adriatykiem. Wieczorem – spacer po uliczkach Kotoru, poznawanie klimatu nadmorskiego miasteczka.
 
Dzień 7
 
Przed południem pojedziemy zwiedzać Budvę – kolejne wyjątkowe miasteczko z przecudnym klimatem i cytadelą nad samym morzem. Po południu przeniesiemy się kilka kilometrów dalej, na niezwykłą wyspę Svieti Stefan. Wieczorem wracamy do Budvy na nocleg.
 
Dzień 8
 
Dziś jedziemy nad jezioro Szkoderskie – wielki akwen, będący parkiem narodowym i domem dla setek gatunków ptaków. Wybierzemy się łódką przyjrzeć się im z bliska. Wybierzemy się na stronę albańską. Ot chociażby, żeby zobaczyć słynne bunkry. Wieczorem przejedziemy pod monastyr Ostrog i tam zostaniemy na nocleg w domu pielgrzyma. Możliwość też spania na zewnątrz, przy górnym monastyrze.
 
 
Dzień 9
 
Zwiedzanie wykutego w skale monastyru, z fantastycznymi freskami malowanymi we wnętrzach i widokiem na dolinę Zety. Po południu przejedziemy w kierunku Żabljaku, gdzie ponownie zatrzymamy się na nocleg.
 
Dzień 10 
 
Powrót, nocleg w Szeged.
 
Dzień 11
 
Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.  
 
 
 
 

NAPISZ DO NAS

fb iconemail iconphone icon

Copyright © 2015 - All Rights Reserved   

\

Ten serwis korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Zrozumiałem