fb iconemail iconphone icon

Gwatemala
 
14dni
W KRAINIE MAJÓW - czy w grudniu 2012 będzie koniec świata?
 
kraj przesiąknięty kulturą Majów i starożytnych plemion Indian, pełen legend i opowieści, które dodadzą smaku naszej podróży po tym państwie.
 
 
Dzień 1. - Przylot do Antiguy 
 
- Szczęśliwe lądowanie w Gwatemali i powitanie na lotnisku San Jose El Viejo. Bagaże pakujemy do autobusu i odbywamy krótką drogę (około godziny) do magicznego miejsca jakim jest miasto Antigua położone u stóp 3 wulkanów. Powitalną kolację zjemy pośród Ruin San Jose El Viejo. Do kolacji przewidziany 2 godziny Open Bar (woda, whisky, czerwone i białe wino, rum i soki). Ruiny udekorowane będą kolorowymi kwiatami i palącymi się świecami. Przygrywać nam będzie lokalny zespół grający muzykę marimba. W doskonałych humorach udamy się spać aby następnego ranka rozpocząć zwiedzanie Gwatemali. Nocleg w hotelu Pasada de don Rodrigo.(D).
 
 
 
Dzień 2. – Antigua
 
- Śniadanie w Hotelu. Tuż po nim rozpoczynamy zwiedzanie ruin, zabytków, muzeów, kościołów,  kolorowych ulic,  naszą uwagę zwrócą Chicken Busy, stare amerykańskie autobusy szkolne. Miasto jest pełne magii, czuć w nim atmosferę  czasów kolonialnych, a w oddali widać wciąż czynne wulkany. Lunch zjemy w lokalnej restauracji. 
 
- Nocleg w Antigua w hotelu Posada de don Rodrigo.( B,L)
 
Dzień 3. - Chichicastenanago (niedziele i czwartki)
 
- Po śniadaniu wyruszymy w drogę do serca gwatemalskich gór, która wieść będzie przez niezwykle barwną okolicę –  zobaczymy pasących owce i krowy Indian w tradycyjnych strojach, stoki z uprawami warzyw i kwiatów, miasteczka, w których historia znajduje swoje odbicie w obrazach i rękodziełach miejscowych artystów (2,5 godz.). Zatrzymamy się w Chichicastenango, aby odwiedzić pulsujący kolorami targ, na którym zapach kadzidła i mistycyzm ludzi tworzą wyjątkową atmosferę, potargujemy się ze sprzedawcami i obejrzymy kościół, w którym przeplatają się tradycje katolickie i wierzenia Majów. Targ ten odbywa się w czwartki i niedziele, znika zaś w inne dni tygodnia. Stanowi jedną ze starodawnych tradycji handlowych Gwatemali, a obecnie podbija serca odwiedzających. Lunch zjemy w Hotelu Posada Santo Tomas.
 
- Po południu transfer do Panajachel (1 godz.). ( B,L )
 
- Nocleg w Panajachel hotel Posada de don Rodrigo in Panajachel. 
 
 
 
Dzień 4. - Jezioro Atitlán i szamańskie obrzędy
 
- Po śniadaniu malowniczy rejs łodzią przez jezioro Atitlán (30 min.) do wioski San Juan La Laguna, gdzie odwiedzić można spółdzielnię włókienniczą i zobaczyć, jak kobiety ręcznie przędą i farbują tkaniny. Następnie wizyta w wiosce Santiago, połączona z odwiedzeniem świętej postaci Majów, Maximona, która będzie okazją do posłuchania o włókiennictwie, mistyce i wierzeniach Majów T’zutujil.
 
- Po obiedzie weźmiemy udział w szamańskim obrzędzie w świątyni Majów wznoszącej się na świętym wzgórzu w wiosce San Marcos La Laguna.
 
- Po zakończeniu zwiedzania wiosek, powrót do Panjachel. 
Nocleg w Posada de don Rodrigo.
Dzień 5. - Droga Kwiatów/Gwatemala City
 
- Tuż po śniadaniu, pakujemy się do autobusu i udajemy na lotnisko w Gwatemala City. Po drodze zatrzymamy się, aby obejrzeć stanowiska archeologiczne w Iximche. Iximche było dawną stolicą Królestwa Kaqchikel. Zobaczymy stare fortyfikacje Majów, boisko do gry w piłkę (co ciekawe - zwycięzca tracił życie), świątynie i domostwa. Lunch w Restauracji BBQ niedaleko Iximche. O godzinie 18.00 udamy się samolotem do Flores. Nocleg w Hotelu Camino Real ( B, L )
 
Dzień 6. - Park Narodowy Tikal
 
- Po śniadaniu wyprawa do Tikal „Miasta Głosów”. Przewodnik oprowadzi nas po najważniejszym mieście Majów, miejscu, w którym natura krzyżuje się z archeologią, gdzie bujna przyroda, tropikalny las i tysiącletnie świątynie były milczącymi świadkami rozkwitu i upadku jednej z najważniejszych cywilizacji świata. W środku dżungli zobaczymy piramidy, świątynie, nad naszymi głowami będą latały tukany i wrzeszczały małpy.  Zjemy tam  lunch, a następnie udamy się na nocleg w Hotel Camino Real.
 
 
Dzień 7. -  Yaxha/San Pedro Ambergris Caye 
 
- Po śniadaniu transport samochodem do Parku Narodowego Yaxha (1,5 godz.). Zabytkowy kompleks Yaxha leży nad jeziorem o tej samej nazwie. Podążając ścieżkami prowadzącymi przez bujny tropikalny las, usłyszymy wrzaski małp starających się przyciągnąć uwagę samic lub ostrzec samca, który niebezpiecznie zbliżył się do obcego mu stada. Wdrapiemy się na szczyty  świątyń, z których rozciągają się wspaniałe widoki – prawdziwa gratka dla fotografów. Ujrzymy ogrom byłego imperium. To właśnie tutaj nakręcono film „ Imperium Majów”.  Lunch zjemy nad jeziorem Yaxha. Po lunchu udamy się w drogę powrotną do Flores. 19.55 powrót samolotem do Gwatemala City. Transfer z lotniska do Hotelu Westin Camino Real i nocleg w stolicy.( B, L )
 
 
Dzień 8-12. - Roatan Honduras 
- Bardzo wczesna pobudka, o godzinie 4.45 transfer na lotnisko i przelot do Roatan w Hondurasie. Następnie transfer do hotelu (Resort), ulokujemy się w hotelach i rozpoczniemy pierwszy dzień uciech w przepięknym Resorcie w formule ALL INCLUSIVE. 
 
- Nocleg w Fantasy Island Resort:
(http://www.fantasyislandresort.com/habitaciones.php) 
 
Dzień 13.  - Roatan Honduras – Gwatemala City
 
Po śniadaniu ostatnia możliwość korzystania z plaży i uciech tego przepięknego miejsca. 
 
- O godzinie 14.00 transfer na lotnisko i przelot do Gwatemala City. Zwiedzanie autokarem Stolicy oraz kolacja pożegnalna w Restauracji Kakao. Nocleg w Hotelu Westin Camino Real. 
 
Dzień 14 - Powrót do Polski
 
- Śniadanie, ostatnie spojrzenie na Gwatemalę i powrót do Polski. 
 
 
 
 
+ Gwarantujemy pełną koordynację i wsparcie przy realizacji całości wydarzenia
+  Podczas wyjazdu oferujemy na wyłączność opiekę przedstawiciela iDream   Business Travel 
+ Gwarantujemy wysoki poziom  wyjazdu oraz niezapomniane przeżycia
 
 
 
 
 
 

NAPISZ DO NAS

fb iconemail iconphone icon

Copyright © 2015 - All Rights Reserved   

\

Ten serwis korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Zrozumiałem