fb iconemail iconphone icon

Challenge powered by iDream Business Travel  
 
 od dnia  07-04-2011 (piątek) do dnia  01-05-2011 (niedziela)  + zapas 2 dni ( 02-03-05-2011)
 
O nas
 
Jesteśmy grupą przyjaciół. Od wielu lat łączy nas wspólna pasja, jaką są motocykle. Wszyscy jesteśmy bardzo doświadczonymi motocyklistami i w miarę rozwoju stawiamy sobie coraz ambitniejsze cele. Naszym żywiołem jest aspekt podróżowania jednośladem, zwiedzanie nowych miejsc, poznawanie odmiennych kultur oraz zmaganie się z przeciwnościami losu, które zazwyczaj takim eskapadom towarzyszą.  
W ciągu ostatnich kilku lat zwiedziliśmy cała Polskę, dojechaliśmy na Bałkany, byliśmy na Ukrainie. Małą próbkę zdjęć z naszej ostatniej, najdłuższej wyprawy macie Państwo okazję podziwiać w niniejszej prezentacji. W zeszłym roku udaliśmy się na południowy-zachód Europy, przez Maroko i dotarliśmy aż do Sahary Zachodniej.  
W trakcie tych przygód ewoluowały zarówno nasze umiejętności, jak i sprzęt, którym się posługujemy. Podróże motocyklami różnych typów i marek niosą ze sobą cieżar w postaci większych problemów z usterkami i serwisem naszych pojazdów. Obecnie, żeby te problemy zminimalizować, wszyscy przesiedliśmy się na turystyczne enduro BMW R1200 GS, które jest prawdziwym globetrotterem.  
 
 
 
Trasa:  
 
Kolejna nasza wyprawa będzie koncentrować się na Bliskim Wschodzie. W ciągu trzytygodniowej podróży pokonamy dystans około 12 000 km. Zaczniemy w Poznaniu, żeby zatoczyć koło biegnące przez Europę Wschodnią, Turcję, Syrię, Jordanię, Egipt, Libię i Tunezję, z której drogą morską przeprawimy się na Sycylię. Następnie, również promem, przeprawimy się na ląd południowej Italii i wrócimy autostradami do stolicy Wielkopolski. Z całą pewnościa nasza podróż mogłaby trwac nieco krócej, jednak pokonanie dystansu w zmiennych warunkach nie jest naszym jedynym celem. W kilkunastu krajach, które przemierzymy, znajduje się multum miejsc wartych obejrzenia i udokumentowania. Wiele z nich jest związane z kulturą Polski i jej dziedzictwem. Jednym z takich miejsc jest osada Polonezköy (pol. Adampol) założona na przedmieściach Stambułu z inicjatywy ks. Adama Czartoryskiego w XIX wieku. Miasteczko istnieje do dziś. Kolejnym ważnym polskim akcentem będzie cmentarz żołnierzy polskich poległych w obronie Tobruku znajdujący się w Libii, gdzie chcemy uczcić ich pamięć.  
 
 
 
 Trasa
 
Poznań    -   Istambuł           
Istambuł  -  Ankara  -  Kapadocja         
Kapadocja  -  Aleppo                                                    
Aleppo  -  Hims  -  Bejrut                                              
Bejrut  -  Damaszek                                                    
Damaszek  -  Amman                                                     
Amman  -  Akaba  -  morze Martwe, Petra,  Wadi Rum
Akaba  -  Nuwejba  
Nuwejba ( granica Egipt) -  Suez 
Suez  -  Kair/Giza   
Kair  -  Aleksandria 
Aleksandria  -  Sallum  
Sallum (granica Libia) -  Tobruk  
Tobruk  -  Ajdabija  
Ajdabija  -  Trypoli  - Abu Kannesch 
Abu Kannesch (granica Tunezja)  -  Tozeur 
Tozeur  -  Tunis   
Tunis  -  Sycylia / Palermo / Etna  
Sycylia   -  Poznań  
                                                                                    
                                                              RAZEM       10656 km
 
 

NAPISZ DO NAS

fb iconemail iconphone icon

Copyright © 2015 - All Rights Reserved   

\

Ten serwis korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Zrozumiałem