fb iconemail iconphone icon

Children
 
Na wstępie chciałbym opowiedzieć o nas, o tym kim jesteśmy, a także o naszej organizacji, która powstanie w przeciągu najblizszego miesiąca. Następnie opowiem o naszych planach podróży, trasie jaką wykonamy i o  środkach jakie pragniemy zgromadzić. W dalszej części dowiecie się również na czym polega system  sponsorowania, dzięki któremu będziemy mogli pomagać dzieciom, realizując tym samym nasze marzenia.
 
Głęboko wierzymy, że uda nam sie to osiągnąć. 
 
 
O NAS, czyli KTO ... DLACZEGO ... I W JAKI  SPOSÓB ..
 
Jesteśmy grupą przyjaciół pochodzącą z różnych krajów; Szwajcarii, Polski, Ukrainy, Francji i Włoch. Prawie wszyscy mieszkamy w Polsce. Nasz styl życia i bieżące środki pozwalają nam realizować w pełni nasze pasje. W wiekszości jesteśmy szefami niezależnych firm w wieku od 35 do 45 lat. Poza działalnością zawodową naszą pasją jest spadochroniarstwo i "swobodne spadanie" we wszystkich jego formach. 
Działalność ta pozwala nam podróżować po świecie i skakać ze spadochronem z najcudowniejszych miejsc. Przede wszystkim jesteśmy jednak pasjonatami niekonwencjonalnych podróży i właśnie to zamiłowanie do zwiedzania doprowadziło nas do zorganizowania projektu podróży na motocyklach przez 23 kraje. Nasza przygoda rozpocznie się 15 marca 2011roku. Będziemy ją odbywać tylko we dwóch, przemierzając wspólnie drogi między Europą i Azją. 
 
Łatwość w realizowaniu naszych pasji zmusza nas niekiedy do refleksji jak pomóc innym, zwłaszcza dzieciom, które spotykamy na naszej drodze, dzieciom żyjącym na co dzień w trudnych warunkach,  cierpiącym każdego dnia (..)
Te pytania i refleksje doprowadziły nas do pomysłu stworzenia małej organizacji non-profit (nieczerpiącej żadnych zysków z tytułu jej działalności), której zadaniem będzie pozyskiwanie środków z pewnych „projektów“ lub "eventów“ realizowanych przez nas co jakiś czas.
Oczywiście nie wyjeżdzamy corocznie w pięciomiesięczną podróż, ale staramy się średnio raz w roku realizować specjalny projekt związany z naszą pasją. Przykładowo w 2012 roku planujemy 10-cio dniowy wyjazd w Alpy na skoki spadochronowe z najwyższych szczytów ( nakręcimy film reklamowy z tego wydarzenia). Taki rodzaj działalności przyciąga sponsorów i być może również przyszłych patronów.
  Tworzona przez nas organizacja non-profit nosi nazwę „FREE WAY for children“( tłum. "wolna droga dla dzieci" ).
 Organizacja będzie działała tylko w oparciu o realizowane przez nas „eventy“ i gromadziła  pieniądze dla  dzieci z krajów, które będziemy przemierzać. To taki przejaw odrobiny człowieczeństwa… 
Jako, że sami nie jesteśmy w stanie dotrzeć z pomocą do tych właśnie dzieci, dla tego projektu wybierzemy organizację NGO (organizację pozarządową), która w naszym imieniu przekaże im te pieniądze. 
 
 
 
2011 LOZANNA kierunek wschód - Tokio - BANGKOK 
 
Wyjeżdżamy 15 marca 2011 z Lozanny (Szwajcaria) w podróż trwającą pięć miesięcy. Jest nas dwóch; Christian Rothen i Laurent Reuling. Podróż organizujemy samodzielnie na motocyklach, pokrywając całkowicie jej koszty. W realizacji tego projektu nie będzie nam towarzyszył żaden inny pojazd, to wyjazd całkowicie autonomiczny. Podczas naszej wyprawy nie będziemy korzystać z innych środków lokomocji poza dwoma wyjątkami: statek-przeprawa przez morze, Vanino (ru) - Sachalin (ru) i Sachalin (ru) - Hokkaido (JAP)
oraz samolotu, przelot z  Tokio (JAP) do Hanoi (Wietnam). To małe odstępstwo od naszego założenia pokonania całej trasy motocyklem podyktowane jest odgórnym zakazem wjazdu na terytorium Chin naszymi pojazdami bez prawa jazdy wydanego przez chińskie władze.
 
 
Kraje przez które przejeżdżamy: 
 Wyjazd z Lozanny w Szwajcarii, następnie trasa prowadzi przez Włochy,
 Słowenię, Chorwację, Bośnię, Czarnogórę, Albanię, Macedonię, Grecję, 
Turcję, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, Kazachstan, 
Mongolię, Rosję, Japonię, Wietnam, Laos, Kambodżę i Tajlandię, 
aż docelowo dotrzemy do jej stolicy- Bangkoku, skąd motocykle wrócą do Europy samolotem
 
 
23 kraje, 30'000km, a to wszystko w 150 dni.
 
 Poza standardowym wyposażeniem zabieranym na motocykl jak: odzież, zapas paliwa, części zamienne czy rzeczy osobiste, pojazdy wyposażone będą w lokalizator GPS, który pozwoli każdemu na bieżąco sprawdzać przez internet naszą lokalizację i przebytą drogę. Będziemy wspomagani dodatkowo w mini lokalizator-GPS, który również pozwoli nas zlokalizować w przypadku wystąpienia większego problemu lub niebezpieczeństwa.  Monitoring, zdalna logistyka, jak również uaktualnianie naszej strony internetowej będą prowadzone przez biuro BATITECH w Polsce.  Podczas całej podróży będziemy opierać się na mapach topograficznych z archiwum wojskowego byłego Związku Radzieckiego, które są dostępne w internecie. W sumie mamy do dyspozycji ponad 8 000 map w skali 1/ 100 000 i 1/ 200 000. Wszystkie one są wprowadzone do  komputera i przetwarzane przez program georeferencing, dzięki któremu jest możliwe udoskonalenie naszej trasy. Poprzez zdefiniowanie jednej ze stron z danymi geograficznymi tworzymy ślad, który jest przekazywany do odbiornika GPS. Służy nam on jako "Roadbook" elektroniczny połaczony ze satelitą (w ten sposób, że tworzy własną nawigację ...).
 
Wybór pojazdów był trudny. Początkowo mieliśmy zamiar wyruszyć dwoma identycznymi motocyklami, ale zdecydowaliśmy sie na dwa różne modele, żeby mieć możliwość porównania. Christian pojedzie na Suzuki 650 V-Strom, ja natomiast na  BMW 1200 Adventure. 
Oba motocykle są wyposażone i dostosowane do naszych potrzeb tak, żebyśmy mogli pokonać duże odległości. Posiadają one również wiele różnych wzmocnień oraz połączeń elektronicznych, co umożliwi nam stałe ładowanie zabranego sprzętu informatycznego i fotograficznego. 
 
 Nasz plan drogi zakłada conajmniej 2 dni nieprzerwanego 
odpoczynku w ciągu 14 dni jazdy. Ta "przerwa" będzie wykorzystana  
na przegląd motocykli, upranie rzeczy i na szybkie zregenerowanie do 
dalszej podróży. Spożytkujemy ją również na  przesłanie drogą 
internetową najnowszych zdjęć i tekstów w formie reportażu. 
W ten sposób strona będzie aktualizowana mniej więcej co dwa tygodnie. 
 
 
1 gr = 1 km czyli
 SPONSORING przejechanych przez nas KILOMETRÓW
 
 Powinniśmy pokonać około 30.000 km na dystansie między Lozanną a Bangkokiem, przy założeniu, że nie zostaniemy zatrzymani przez jakieś poważne, nieoczekiwane zdarzenie lub po prostu zużycie materiału zmusi nas do zaprzestania podróży. 
 
Chcielibyśmy zaangażować w to przedsięwzięcie jak największą liczbę osób i firm, które zechcą przekazać 1 grosz lub 1 eurocent za każdy przejechany przez nas kilometr i tym samym wesprzeć naszą akcję pomocy dzieciom. Serdecznie zatem prosimy was wszystkich o wsparcie w kwocie jaką możecie przeznaczyć. 
Proponujemy stawkę minimalną w wysokości 0,01 złotych (1 grosz) za każdy kilometr. 
Złoty (PLN) to waluta. polska :
1 .- € to około 4 .- zł, czyli 
1 euro centowi odpowiadają ok. 4 grosze.
 Ten przelicznik oczywiście uzależniony jest od zmiennego kursu walut. 
 
Tak więc osoba wyrażająca chęć przekazania pieniędzy na naszą akcję w przeliczeniu 1 grosz za każdy kilometr, zobowiązuje się tym samym do uiszczenia kwoty w wysokości około 300 zł .- tj.75 .- €, przy założeniu, że pokonamy przewidzianą trasę 30'000km. Należy przy tym pamiętać, że trasa ta jest szacunkowa i może różnić się o kilka tysięcy km mniej lub więcej w zależności od faktycznie przebytej drogi. Dystans nie może jednak przekroczyć 35'000km. Wszystkie osoby, a zwłaszcza firmy chcące zaangażować się w sponsoring przejechanych przez nas kilometrów w wyższej kwocie mogą to jak najbardziej uczynić. Deklaracje sponsoringu będą odbywały się za pośrednictwem internetu, co będzie miało formę umowy. Będziemy tym samym nadzorować wiarygodność deklarowanych zobowiązań. Liczba rzeczywiście pokonanych kilometrów będzie rejestrowana na podstawie wykazów z GPS każdego z dwóch motocykli, tak aby na ich podstawie można było wyliczyć średnią. Podgląd pokonanych kilometrów będzie dostępny na naszej stronie internetowej.  Po zakończeniu ekspedycji organizacja "FREE WAY for children" zwróci się do wszystkich zarejestrowanych na stronie z prośbą o uregulowanie zobowiązań w formie przelewu bankowego na konto organizacji. Cały ten proces będzie objęty nadzorem zarządu.
 
POMOC DZIECIOM, czyli DLA KOGO ... I DLACZEGO TO ROBIMY
 
 Po raz pierwszy uczestniczymy w takiej formie pozyskiwania funduszy, która ma postać sponsoringu. Zdecydowaliśmy się przekazać część wszystkich zebranych pieniędzy Fundacji Dzieciom "Zdążyć z POMOCĄ ", która pomaga 14 letniemu. Pawłowi Kozłowskiemu,  z porażeniem mózgowym. Fundacja ta finansuje niewielką część kosztów opieki i rehabilitacji chłopca. 
Kwota, którą uzyskamy dzięki waszemu wsparciu zostanie za pośrednictwem fundacji przekazana w całości dla Pawła. 
  Pozostałą część zgromadzonej kwoty przekażemy organizacji pozarządowej na pomoc najbiedniejszym dzieciom z Laosu. Nasz wybór padł na dzieci z Laosu, gdyż jest to z pewnością jeden z najbiedniejszych krajów, jakie będziemy przemierzać w ciągu pięciu miesięcy naszej podróży. Niestety jak wszyscy wiemy w tych krajach jest wiele potrzebujacych dzieci, jednak musieliśmy dokonać wyboru…
 
 
 
 
IDREAM jest firmą dostarczającą rozwiązań biznesowych opartych o incentive travel. Naszym celem jest takie zmotywowanie Grupy Docelowej (np. Dystrybutorów) aby inwestycja w projekt zwróciła się jeszcze przed wyjazdem.
IDREAM tworzą doświadczeni profesjonaliści i młodzi pasjonaci, których połączyło zamiłowanie do podróżowania i chęć odkrywania świata. Chcemy pokazywać najpiękniejsze zakątki Świata naszym Gościom, i robimy to ! Dzięki samofinansującym się programom wsparcia sprzedaży. Spinamy w udaną całość: solidną wiedzę akademicką, doświadczenie w biznesie z przyjemnością podróżowania. 
 
Jesteśmy osobami o otwartych umysłach, lubimy ludzi, mamy przyjaciół w najpiękniejszych zakątkach Ziemi. Pozwala to zapewnić naszym Gościom, wyjątkową obsługę oraz unikalne atrakcje, które nie zdarzają się co dzień. 
Jesteśmy firmą, która rozumie zasady współczesnego biznesu i zdaje sobie sprawę jak wielkim zaufaniem obdarzają nas nasi Klienci powierzając nam swoich Kontrahentów i Pracowników. Dlatego też nasze projekty i wyjazdy zawsze są dopracowane do najdrobniejszego szczegółu, a do zadowolenia naszych gości przykładamy najwyższą wagę. W naszej pracy równorzędne znaczenie, co zadowolenie uczestników, ma cel, jaki nasz Klient chce osiągnąć w związku z programem. Wyszukane atrakcje, luksusowe otoczenie, spotkania z ciekawymi ludźmi, powodujące tzw. efekt WOW są tylko jednym z lepszych czynników sprzyjających osiągnięciu celu. Czy ma to być wzrost sprzedaży, czy zbudowanie dobrych relacji pomiędzy pracownikami lub klientami, my mamy odpowiednią wiedzę oraz narzędzia i działamy tak, aby ten cel wspólnie z Państwem osiągnąć.
Na zakończenie programu wręczamy uczestnikom pamiątkę: gadżet, zdjęcia, czy film. Film jest o tyle ciekawą pamiątką, że można go pokazać wszystkim tym, którzy nie wzięli udziału w programie i wykorzystać go, aby wzięli udział i wydajniej pracowali przy następnym projekcie.
 
 
 
 
 

NAPISZ DO NAS

fb iconemail iconphone icon

Copyright © 2015 - All Rights Reserved   

\

Ten serwis korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Zrozumiałem