fb iconemail iconphone icon

ARMENIA

Armenia (po Armeńsku - Hayastan), a oficjalnie Republika Armenii jest położona pomiędzy Europą i Azją. Armenia jest podzielona na 11 regionów (Marz). Stolicą kraju jest Erywań. Armenia to kraj bez dostępu do morza, znajduje się na południowym Kaukazie, w północno-wschodniej części Płaskowyżu ormiańskiego, pomiędzy morzami Czarnym i Kaspijskim. KRajobraz jest głównie górzysty, z górskimi rzekami i lasami, kilka wygasłych wulkanów, głębokie kaniony, wysokie płaskowyże, głębokie wąwozy. Większość kraju znajduje się na wysokości 1800 metrów nad poziomem morza. Najwyższym punktem jest Mount Aragats (4092m), natomiast najniższy znajduje się w dolinie Debed (400 metrów). Armenia wyróżnia się dużą różnorodnością krajobrazów, w tym 7 strefach geograficznych. Językiem urzędowym jest język ormiański, a rosyjski i angielski są również używane.

Waluta narodowa to AMD.

Dzień 1

- Przyjazd uczestników wyjazdu na międzynarodowe lotniska "Erywań Zvartnots„ oraz przywitanie grupy na lotnisku przez przedstawiciela firmy.

- Transfer do Aghveran. Aghveran to ośrodek górski w Kotayk prowincji Armenii, w miejscowości Arzakan na północy miejscowości Buzhakan. Jest on położony na rzece Hrazdan prawej stronie dopływu Dalar.

-Przyjazd do hotelu "Arthurs Aghveran Resort".

 

Dzień 2

- Śniadanie w hotelu .

- Przejazd do Garni Gegard .  Osada ma starożytną historię. Fortyfikacje w Garni wzniesiono prawdopodobnie w III wieku p.n.e. , jako letnia rezydencja ormiańskich dynastii królewskich Orontid i Artaxiad . Później około 1 wieku p.n.e. twierdza Garni stała się ostatnim schronieniem Króla Mitrydata i gdzie on i jego rodzina zostali zamordowani przez jego zięcia i siostrzeńca Rhadamistusa. W 1679 roku trzęsienie ziemi zniszczyło ten region i świątynię.

Klasztor Geghard jest unikalną konstrukcją architektoniczną w prowincji Kotayk, jest częściowo wykuty w skale, otoczony klifami. Jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO .

 

Dzień 3

- Śniadanie w hotelu.

- Transfer do Tsaghkadzor.

- Tsaghkadzor – całoroczny ośrodek górski, chętnie odwiedzany przez narciarzy w zimie. Wjazd na szczyt Mount Teghenis nowoczesną kolejką linową, żeby podziwiać zapierający dech w piersiach widok z najwyższego punktu w okolicy. Spacer po miasteczku, placu oraz wizyta w klasztorze Kecharis. Kecharis jest to klasztor datowany na XI-XII wiek, usytuowany w kurorcie narciarskim Tsakhkadzor w Armenii. Położony w górach Bambak, Kecharis został założony przez księcia Pahlavuni w XI wieku, a budowa trwała aż do połowy XIII wieku. Kecharis było ważnym ośrodkiem religijnym Armenii i miejscem szkolnictwa wyższego. Dziś klasztor został całkowicie odrestaurowany i jest wyraźnie widoczny ze stoków narciarskich.

- Obiad w restauracji.

- Czas wolny.

- Przejazd do hotelu.

- Kolacja w hotelu. 

 

Dzień 4

- Śniadanie w hotelu

- Przejazd do Erywania - zwiedzanie miasta, starszego od Rzymu, nad którym króluje widok na biblijną górę Ararat do której dopłynęła Arka Noego.  Wyruszamy na odkrywczą wycieczkę po mieście Erywań, która obejmuje przystanki na Placu Republiki, Victory Park, Maternadaran, czyli muzeum manuskryptów, będących narodowym skarbem Armenii, Muzeum Historyczne i Galeria Sztuki, budynek Opery Narodowej oraz Pomnik Męczeństwa Narodu Ormiańskiego. Zwiedzanie słynnej fabryki wina Ararat oraz degustacja.  Marka Erywań Brandy jest niemal tak znana jak góra Ararat symbol stolicy ormiańskiej. W 1953 roku fabryka została przeniesiona do zabytkowego budynku, który znajduje się na wzgórzu i jest ozdobiony tradycyjnymi ormiańskimi płaskorzeźbami, jakby unoszący się nad miastem. To tylko tutaj, do dnia dzisiejszego, legendarne armeńskie koniaki Ararat są produkowane.

- Obiad w jednej z restauracji w Erywaniu.

- Przejazd do hotelu.

- Czas wolny.

- Uroczysta kolacja w hotelu.  

 

Dzień5

- Śniadanie w hotelu.

- Przejazd do jeziora Sewan.  Jezioro Sewan znajduje się 60 km na północ od Erywania. To największe jezioro w regionie Kaukazu. Jego znaczenie jest również uwarunkowane tym, że stanowi źródło świeżej wody i ryb słodkowodnych na obszarze Transkaukazu. Poza tym, jest to jedno z wysokogórskich jezior słodkowodnych w Eurazji. Należy pamiętać, że zbiornik jeziora to jedna szósta całego terytorium Armenii. Dwadzieścia osiem rzek i strumieni płyną do jeziora, a jedną rzeką wypływającą jest rzeka Hrazdan.

- Lunch w lokalnej restauracji Sewan.

-  Czas wolny na pływanie lub jazda skuterami.

- Przejazd do hotelu.

-  Wolny czas.

- Kolacja w hotelu. Późnym wieczorem w hotelu wymeldowanie oraz transfer na lotnisko Erywań. 

 

"Arthurs Aghveran Resort"„

Hotel składa się z 40 pokoi standard (DBL). W pokojach: telewizja satelitarna, telefon, lodówka, łazienka, suszarka do włosów, łóżka małżeńskie lub rozdzielne .

Restauracja i Bar

Restauracja w Arthurs Aghveran Resort – słynie z różnorodnych dań kuchni europejskiej i tradycyjnej kuchni ormiańskiej. Szef kuchni może sprostać najbardziej wymagającym klientom. Wysoka jakość usług, miła atmosfera i dobra kuchnia oderwą Państwa od rutyny i zgiełku miast.

 

Rozrywka i Sport

Centrum zdrowia, Basen (otwarty i kryty), sauna, siłownia, wanna do masażu, korty tenisowe są oferowane dla gości.

-Kort tenisowy - duży i wygodny, kort tenisowy jest oferowana dla amatorów tenisa, może służyć też jako boisko do piłki nożnej.

-Bilard - w sali bilardowej można cieszyć się też grą w szachy i inne.

 

Konferencja i Bankiety

Duża Sala konferencyjna - przewidziana jest dla 120- 200 osób; projektor LCD i mikrofony. Jest to idealne rozwiązanie dla imprez firmowych. Mała Sala konferencyjna jest przewidziana, aby pomieścić 20-25 osób. Pokój posiada projektor LCD i mikrofony. Hotel jest idealny dla spotkań biznesowych i konferencji.

NAPISZ DO NAS

fb iconemail iconphone icon

Copyright © 2015 - All Rights Reserved   

\

Ten serwis korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Zrozumiałem